Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Dom Pomocy Społecznej w Kutnie - Krzywoustego 11
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH DLA INTERESANTÓW DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

 

Klauzula informacyjna dotycząca ochrony danych osobowych

 

dla Interesantów Domu Pomocy Społecznej przy ul. Krzywoustego 11 w Kutnie

 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych - RODO), zwanego dalej Rozporządzeniem, informuję, że :

 

  1. Administratorem danych osobowych jest Dom Pomocy Społecznej ul. Krzywoustego 11 w Kutnie reprezentowany przez Dyrektora, tel.: (24) 243 64 32 adres e-mail: dpskutno@dpskutno.com.pl

  2. Miejscem zbierania i przetwarzania danych jest siedziba Administratora.

  3. Inspektorem ochrony danych w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Krzywoustego 11 w Kutnie, jest Pan Paweł Łuczak, z którym można się skontaktować za pośrednictwem adresu e-mail: iodo@iodo.kutno.pl

  4. Zbierane dane osobowe są przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 lit. a/b/c/d/e rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE w celu realizacji zadań określonych przepisami prawa.

  5. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym obowiązującymi przepisami prawa jest obligatoryjne.

W pozostałych przypadkach podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny i wymaga wyrażenia zgody.

  1. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celów, dla których zostały zebrane, w tym również obowiązku archiwizacyjnego.

  2. Każda osoba, której dane osobowe są przetwarzane przez Dom Pomocy Społecznej przy ul. Krzywoustego 11 w Kutnie ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich uzupełniania, uaktualniania, sprostowania, czasowego lub stałego wstrzymania przetwarzania lub ich usunięcia, jeżeli są one niekompletne, nieaktualne, nieprawdziwe lub zostały zebrane z naruszeniem Rozporządzenia lub są już zbędne do realizacji celu, dla którego zostały zebrane, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

W zakresie, o którym mowa wyżej, należy zwrócić się pisemne do Administratora.

  1. Dane osobowe mogą być udostępniane innym odbiorcom, lub kategoriom odbiorców, jeżeli wynika to z przepisów prawa, bądź Administrator przekazał je podmiotowi, który w jego imieniu realizuje przetwarzanie na podstawie zawartej z nim umowy powierzenia danych.

Dane osobowe nie będą podlegały profilowaniu.

  1. Każda osoba, której dane osobowe są przetwarzane przez Dom Pomocy Społecznej przy ul. Krzywoustego 11 w Kutnie, ma prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, że ich przetwarzanie narusza przepisy Rozporządzenia.

 

 

 

 

 

 

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Aneta Głowacka 19-06-2018 11:25
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Aneta Głowacka 19-06-2018
Ostatnia aktualizacja: Aneta Głowacka 08-01-2019 11:55