Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Dom Pomocy Społecznej w Kutnie - Krzywoustego 11
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

O DPS

Dom Pomocy Społecznej przy ul. Krzywoustego 11 w Kutnie przeznaczony jest dla 71 osób obojga płci, w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych.Dom mieści się w centrum Kutna na osiedlu Batorego, położenie Domu stwarza możliwości korzystania z pobliskich sklepów, przychodni itp. Teren wokół Domu, jak i sam budynek pozbawiony jest barier architektonicznych, przystosowany do osób niepełnosprawnych.

Dla rodzin odwiedzających przygotowany jest pokój gościnny. Dom całodobowo świadczy usługi opiekuńczo–pielęgnacyjne. Mieszkańcy mają stały kontakt z lekarzem rodzinnym oraz dostęp do lekarzy specjalistów, psychologa.

Prowadzimy działalność rekreacyjną, organizujemy wyjazdy, wycieczki, spotkania plenerowe, imprezy okolicznościowe, turnusy rehabilitacyjne. Mieszkańcy mają wypełniony czas wolny i mogą rozwijać swoje zainteresowania i hobby w sali terapii zajęciowej. W naszym Domu funkcjonują grupy terapeutyczne tj. plastyczna, porządkowo-ogrodnicza, muzyczno-wokalna, czytelnicza, tkacka i choreograficzna, terapia ruchem. Prace uczestników terapii zajęciowej prezentowane są na wystawach na terenie miasta i poza nim. Mieszkańcy uczestniczą w imprezach kulturalnych, turystycznych i sportowych, które pozwalają na przyjemne spędzanie czasu wolnego. Tradycją naszego Domu są zabawy andrzejkowe, wspólne grilowanie, obchody Świąt Bożego Narodzenia, Świąt Wielkiej Nocy, Dni Babci i Dziadka, Dnia Kobiet i inne.

W obiekcie znajdują się : 

a) pokoje mieszkalne jedno, dwu i trzyosobowe - wyposażone w funkcjonalne meble i sprzęty, a w przypadku osób leżących w łóżka rehabilitacyjne sterowane  elektronicznie. 

b) sala ćwiczeń w zakresie rehabilitacji mieszkańców - wyposażona w niezbędny sprzęt rehabilitacyjny. Wszelkie zabiegi odbywają się pod kierunkiem  specjalisty - fizjoterapeuty.

c) sale terapii zajęciowej - wyposażone w niezbędne materiały i sprzęty służące do prowadzenia zajęć przez instruktorów terapii zajęciowej. Mieszkańcy mają  wypełniony czas wolny. 

d) biblioteka

e) kuchenki pomocnicze

f) kaplica - w której odprawiane są Msze Święte przez księży z parafii Królowej Jadwigi w Kutnie

g) pokój gościnny - umożliwia mieszkańcom przyjmowanie gości 

h) sale dziennego pobytu

i) gabinet medycznej pomocy doraźnej

j) jadalnia

k) palarnia

l) pomieszczenia administracyjno-gospodarcze - w tym kuchnia i pralnia

ł) ogród

Szczególną rolę w pracy Domu spełnia personel opiekuńczo–terapeutyczny. Pielęgniarki wykonują drobne zabiegi, dozują leki zlecone przez lekarza. Każda osoba może liczyć na pomoc opiekunów w podstawowych czynnościach życiowych.

Za wartości nadrzędne w sferach życia mieszkańców uznajemy m.in.: 

  • poszanowanie i ochrona godności człowieka
  • indywidualny styl życia
  • intymność i dyskrecję 
  • moralność i rozwój osobowości...

Wszystkich zaineresowanych zapraszamy do odwiedzania naszej placówki osobiście. Chętnie oprowadzimy Państwa po terenie Domu, odpowiemy na wszelkie pytania. 

 

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Agnieszka Piłacik 27-10-2016 13:00
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Agnieszka Piłacik 27-10-2016
Ostatnia aktualizacja: Agnieszka Piłacik 02-11-2016 13:48